Zkouška trav (1. strana) | Herna - Aragorn.czHerna

Zkouška trav

Pán Jeskyně:

Warlatord

Systém:

ORP

Nové příhlášky:

Nepřijímáme

Popis jeskyně:

Sedlák se slzami v očích zíral na cáry těl , které se válely kolem pukliny ve skále. Průrva mezi kamennými bloky byla umazaná krví a vypadala jako tlama bestie po nějaké hostině. Slzy toho nebožáka padaly na malý holčičí čepec, který žmoulal ve špinavých rukou.
„Tady je to místo, pane zaklínači.“ Štkal sedlák přes roztřesené rty a natahoval ruku s měšcem plným mincí.
„A tady je slíbená platba předem.“ Zaklínač vzal peníze a přitiskl opatrně ruku na skálu.
„Dobrá, a teď jděte, potřebuju pracovat v naprotém klidu a soukromí.“ Řekl zaklínač nedočkavě. Sedlák chtěl protestovat, ale nakonec se na to nezmohl a odešel směrem k domovu.
Zaklínači se ulevilo. Ulevilo se mu, že se mu podařilo sedláka přimět k odchodu. Především ho ale děsila představa, že během jejich rozhovru z pukliny vyleze nějaká nepředstavitelná příšera. Zaklínač ve skutečnosti zaklínač vůbec nebyl, byl to podvodník, který se nyní chystal nenápadně pláchnout s lehce získanými penězi. Vtom jej ale něco popadlo za krk a nohy zároveň. Zařval bo...

Klíčová slova:

Zaklínač

Jaké hráče:

Yumi

Nástěnka:Zobrazit/skrýt NástěnkuOBECNÉ INFORMACE:Mapa - V Kaedwenu právě začíná sužovat prostý lid hladomor - Redanie je na pokraji občasnké války kvůli zákazu užívání přímé magie na veřejnosti. - Moci nad Novigradem se postupně zmocňují čarodějky -z Cintry se šíří nové náboženství pod vedením nějakého druida, který kázá chudobu a souznění s přírodou, zároveň ale tvrdě vystupuje proti aristokracii a individualismu. -Moc Nilfgaardu ochromuje dekadence elit. Sjednocená šlechta na jihu císařství usiluje o samosprávu a tedy odklon od císaře - Celosvětově ohrožuje lid všech zemí zvýšený výskyt upírů - Dobře se daří lidem v Temerii, toto království bohatne a masivně zbrojí, pravděpodobně se chystá na expanzi a svět čeká další válka - Žhavec je stříbrný zaklínačský meč, který dal Maeve Dybjest. Při použití Igni umí znamení zesílit a nasměrovat. Je to ovšem vyčerpávající proces a zbraň je poté velice náchylká na poničení


POSTAVY:Klermart - zaklínač, pán Kaer Morhen

Kappi - Klermartův orel

Dhewest - zaklínač

Flibbert - student na Kaer Morhen, vyniká rychlostí a chytrostí, vyzná se v lektvarech a monstrech, ostatní studenti ho často berou jako autoritu

Orber - student na Kaer Morhen, vyniká silou, zdatností a šermířskými dovednostmi, je urostlý a vystupuje dominantně, ostatní žáci se ho často bojí

Dybjest - vysloužilý zaklínač, učitel na Kaer Morhen

Laukron - čerstvý zaklínač
LOKACE:Kaer Morhen

Borisův statek - chudá usedlost v Kaedwenu, kde žijí pastevci ovcí. Maeve zde vyřešila svou první zaklínačskou zakázku "Láska v rouše vlčím"

Podolí - vesnice poblíž Kaer Morhen, kde zaklínači obchodují a nakupují zásoby, lidé jsou zde na ně zvyklí. Smluvené kontaktní a korespondenční místo s Flibbertem.
HŘBITOV:


QUESTY:"Láska v rouše vlčím" - DOKONČENO -na Borisově statku došlo ke zmizení a třem vraždám. Maeve přijala zakázku na dopadení vlkodlaka. Ukázalo se, že vrahem je Kutpek, obyvatel usedlosti, který se za vlkodlaka pouze přestrojil a z nešťastné lásky zabil Jalku a jejího nového snobence Tonka. Následně zabil i dalšího vesničana, Jochta. Maeve Kutpeka dopadla a předala vesničanům, přestože tvrdil, že se jen bránil a prosil Maeve, ať ho nechá jít. Vesničané Kutpeka zabili ještě než Maeve stihla opustit usedlost.

Hráči: (1/1) Yumi

Příspěvky ⇓

Pro přidání příspěvku je třeba se nejprve přihlásit a být registrovaný v této jeskyni.

Vypisuje se 20 z celkem 87 příspěvků1 2 3 4 5 ⇒|

Pán Jeskyně - 23. září 2021 13:24
Pán jeskyně Warlatord

Cesta Kaedwenem byla bezútěšná a strastipná. Už tak málo úrodnou zem sužovanou nepříznivým podnebím trápil hladomor. Překročila jsi Bílou řeku a míjela prázdné zpustlé osady, ve kterých se po zemi válely vyhublé mrtvoly jejich obyvatel. Zahlédla jsi několik algúlů, ale vždy jen v malých smečkách a rozprchli se dřív, než jsi se přiblížila.
Několik týdnů sis držela Poštolčí hory po pravici, než se Ti podařilo je objet, což byla lepší cesta, než se snažit hory s koněm překonat přímo. Dostala ses k řece Pontar, která byla zrovna rozvodněná a zaplavila přilehlé pláně a pole. Sama jsi začínala hladovět. Zvěř byla všude plachá a bylo ji málo, shánět si potravu bylo čím dál tím těžší. Snad podnebí v Redanii bude přívětivější. Ocšem vzpomněla sis na vyprávění Laukrona, který vyroval před nepokoji v Redanii a zákazu magie. To by mohlo být pro zaklínače nebezpečné místo. Ovšem po tomto břehu řeky vede cesta až do Novigradu.
Nabízí se možnost překročit Pontar do Temerie a cestovat zemí, které se zrovna zdá se daří dobře, ovšem s rizikem, že na mostě bude pravděpodobně hlídka či celnice, kde by mohl vzniknout problém už na začátku cesty jen tím, že na sebe upozorníš. Další komplikace bude sehnad na pobřeží loď, která Tě převeze zpět na druhý břeh, kde leží Novigrad.

Maeve - 24. srpna 2021 18:41
Maeve

Maeve se nehodlala účastnit tohoto lynčování. Svou část splnila, vyřešila vraždy a přivedla jim viníka. Vesničané zase splnili svou část a vyplatili jí peníze. Jakmile se tak stalo, vyhoupla se do koně ve snaze co nejrychleji pokračovat v cestě. Věděla, že nic dobrého ji tu už nečeká. Zároveň měla ze své první práce smíšené pocity. Očekávala jednoduché zabíjení příšer, ne řešení zapeklitých lidských vztahů. K tomu ji nikdo netrénoval. Na Kaer Morhen byly jasně daná pravidla, kterými se člověk řídil. Nemluvě o tom, že tam tolik lidí zase nebylo.
Uvidí se, co jí cesta přinese příště.

Vydá se dál podél lesa. Přemýšlí, jestli chce jet do Ban Ard, nebo se mu raději vyhnout. Zaklínači všeobecně neměli v lásce čaroděje. Navíc nevěděla, co by jí čarodějové-muži mohli nabídnout. Pokud by jí šlo o její vzhled, mnohem více by v tomto sázela spíše na čarodějky, které mají jistě mnoho fíglů na to, jak se zkrášlit.
Na chvíli Maeve zapřemýšlela, zda je tak povrchní, když jí jde o vzhled. Zaklínači by to mělo být jedno. Na Kaer Morhen to jedno bylo, všichni si na ni už zvykli. Ale v tomto novém otevřeném světě plném neznámých lidí bylo náročnější najít si své místo. O to více s jejím ne zrovna přátelským vzhledem.
Zatím je tedy její hlavní misí stále lovení příšer za peníze. A pokud jí Osud do cesty přivede i jiné možnosti, bude o nich přemýšlet až v okamžiku, kdy nastanou.

Pán Jeskyně - 13. srpna 2021 09:24
Pán jeskyně Warlatord

Než se Kutpek stihl zorientovat, byl v bezvědomí, proti zaklínačské rychlosti neměl šanci. Na hřbetu koně jsi jej dopravila do vesnice. Lidé se po objasnění vražd rozhněvali a ještě bezvládného Kutpeka začali lynčovat jen co ho strhli z Tvého koně.
Boris se naklonil k ženě, která měla v zástavě peníze a tiše jí řekl. „Vidíš ty huso, žádná příšera, člověk je to. Zakínačům se platí za monstra, ne za lidi. Nic jí nedávej.“ Myslel si, že mluví dost potichu, obyčejný člověk by skutečně rozhovor nezaslechl, ale uši zaklínače mají jiné schopnosti.
Do toho ale vstoupil muž, u kterého jsi nocovala.
„Okamžitě ji zaplať, rozhněvat si zaklínače by nebylo chytrý. Mohla by nás tu pobít do jednoho.“ Žena k Tobě přistoupila a roztřesenou rukou Ti podávala truhličku s penězi. Bylo to pro ni obzvlášť bolestné, neboť truhlička pro ni symbolizovala připravovanou svatbu, místo toho teď musí chystat jeden pohřeb za druhým.
Vezmi si to a odejdi prosím.“ Řekla tiše se slzami v očích.
V pozadí zatím Kutpek úpěl bolesti, když do něj vesničané kopali a zraňovali ho vším, co bylo po ruce, především zemědělským nářadím. Jeden z vesničanů nakonec přehodil přes příhodnou větev na kraji lesa provaz, kterým Kutpeka společnými silami vytáhli za krk do vzduchu a oslavovali hlasitě spravedlnost, zatímco on kopal nohama, chrčel a už poměrně mohutně krvácel po celém těle. Ještě než jsi v sedle odjela z dohledu vesnice, byl Kutpek mrtev.

Maeve - 11. srpna 2021 00:25
Maeve

„Ty jsi Kutpek?“ dala si konečně Maeve všechny indicie dohromady. Přemýšlela, co dál. Věděla, že se nesmí pouštět doprostřed pletichaření lidí. Věděla, že se ji k tomu budou nažit vmanipulovat. Ale taky věděla, že tento muž, ať byl jakkoliv nešťastný, zabil tři lidi včetně své milé. A i poté tu seděl ve své jeskyni a kdoví na co ještě čekal.
Nehodlala ho zabít, protože zabití člověka, který ji přímo neohrožuje na životě, je také proti zaklínačském kodexu. Ale nemohla ho tu jen tak nechat a ani odejít. Ať už Boris provedl jakékoliv pletichy, není to na Maeve, aby to posuzovala. Oproti tomu tři lidské životy pro ni váhu měly.
Bylo tedy rozhodnuto. Čtyřmi rychlými kroky přistoupila k muži, odrazila jeho ruku s připevněnými noži a bokem ho praštila pěstí do spánku. Věděla, že to bude dostatečná rána na to, aby ho omráčila a měla dostatek času na to ho přivést do vesnice. Snad k němu budou lidé milostiví a dopřejí mu rychlou smrt.
Sebou vezme i psí převleček a vytvořenou zbraň z čepelí jako důkaz.
Před vstupem do vesnice si pak dá pozor, aby měla kápi nasazenou zpět a aby vybrala svou odměnu dříve, než se muž probudí a stihl by ji označit za démona.

Pán Jeskyně - 11. srpna 2021 00:12
Pán jeskyně Warlatord

muž si sundal psí kožešiny, bylo mu v nich totiž hrozné horko. Sundal si i vyrobenou zbraň a posadil se na špalek.
"Já..." začal vyprávět a opět se mu do očí hrnuly slzy.
"Chtěli jsme se s Jalkou vzít. Měli jsme se rádi. Jenže jak se ve vsi začalo mluvit o nás jako o silnym páru, kterej by mohl do bucoucna vést vesnici, začal Boris vyšilovat a rozhodl. že si Jalka vezme Tonka, protože je to taky výhodnej manžel, má ve stádě nejvíc ovcí, ale hlavně udělá to, co mu Boris řekne. Prostě se mě začal bát, už v minulosti jsme měli rozmíšky, když řikal lidem blbosti a já se jich zastával. A pak vyhlásil, že kradu a nepracuju a zabavili mi chalupu i ovce. Byl jsem uplně na dně. A tak jsem utek do lesa. Tonek s Borisem mě šli hledat a řvali tu na celej les, ať vylezu a sekám dobrotu. Dokonce donutili Jalku, ať mě volá jako návnada. Jsem docela šikovnej koželuh a tak jsem si řikal, že je vystrašim a vykuchal jsem divoký psy a převlík se za vlkodlaka. A pak jsme na sebe už v noco v lese narazili. byla tma a já... já myslel, že je to Boris a Tonek a tak jsem se bránil, ale bohužel se do toho přimotala ještě Jalka a já... já ji omylem zabil i Tonka. přísahám, že jsem si v tý tmě myslel, že je to Boris, ale nebylo nic vidět. A Boris utek. Pak se za mnou vydal na lov Jocht, ten si myslel, že jsem vlkodlak a běžel na mě s vidlema a česnekem, zrovna když jsem se šel vysrat támhle do kapradí. Zapích mi vidle do žeber-" ukázal tři krvavé díry v boku."A tak jsem ho taky zabil.Ale o žádným čtvrtým nevím." utřel si nos a oči do rukávu.
"můj život je v troskách. Jestli musíš, zabij mě, ale nevoď mě prosím do tý vesnice. A nebo... nebo mě nech odejít, ať můžu začít někde jinde, třeba budu mít trochu větší štěstí. Všechno mě to hrozně mrzí. Kdyby Boris nebyl taková závistivá sketa, nic z toho by se nestalo"

Maeve - 10. srpna 2021 23:58
Maeve

„Jalku, tu co si měla brát Tonka? Proto jsi je zabil? Z nešťastné lásky? Ale proč jsi tedy zabil i ty další dva?“ snažila se pochopit Maeve, pořád jí tu něco nehrálo. Sice viděla tři nože na mužově ruce, což odpovídá i zranění alespoň toho posledního z nich. Ale tenhle muž nevypadal jako někdo schopný zabít tolik lidí, aniž by se některý z nich nebyl schopen alespoň trochu bránit.
„Nejsem nájemný zabiják, nemůžeš si mne najmout. Ale máš poslední šanci mi vysvětlit, co přesně se stalo. Jinak tě předvedu spoutaného do vesnice, ať si pak sami rozhodnou o tom, jak potrestají vraha jejich rodin.“
Maeve samotnou překvapilo, jak snadné bylo odmítnout nabízené peníze. Když pomine to, že muž vypadá, že nemá ani zlámanou grešli, je ráda, že vidina výdělku pro ni není zdaleka tak zajímavá jako držet se svého poslání a to odstraňování příšer.
Pokud by ji mužova odpověď neuspokojila, byla připravena na něj zaútočit tak, aby ho jednou dobře mířenou ranou uvedla do bezvědomí a pak ho odvléct do vesnice.

Pán Jeskyně - 10. srpna 2021 23:50
Pán jeskyně Warlatord

Muž se po odhalení tváře vyděsil a udělal krok zpátky, čímž zakopl o špalek a upadl. Z hlavy mu spadla psí maska, kterou už se nesnažil nandat zpátky.
Roztřeseným hlasem odpovídal. "tak oni Tě na mě poslali z vesnice, zbabělci. To je dobře, že dostali strach. Sou to svině, to jim bys měla vyhrožovat, ne mě." Muž se roztřásl a rozbrečel.
"Všecko mi chtěli sebrat. Jalku mi sebrali, chalupu mi sebrali, ze statku mě vyhodili a pak na mě ještě pošlou zabijáka? Svině jedny zasraný, to přehnali. Boris, ten velkej viď? Ten si Tě najal. Nemá ani koule na to aby se mi postavil sám. Bál se mě, že lidi budou poslouchat spíš mě než jeho a tak mě zlikvidoval přes rodinu, zkurvysyn." muž brečel a bušil pěstí do hlíny.
"Počkej ale, Ty jsi nájemnej zabiják, že jo? Zaplatím Ti. Zaplatím Ti dvojnásobek toho, co Boris, když mě necháš jít. Řekni jim, že jsi mě nenašla. Nebo jim přines hlavu psa. Párkár jsem se tam takhle ukázaj, určitě si myslej, že všechny zabil vlkodlak." pak se zarazil a dostal nápad.
"Zaplatím Ti trojnásobek, když zabiješ Borise. Co Ty na to?"

Maeve - 10. srpna 2021 23:40
Maeve

Maeve si pomalu sundala kápi tak, aby ukázala muži svůj obličej „Nemám ve zvyku nechat si vyhrožovat od muže. Ale jestli chceš mluvit tímto způsobem, tak tedy dobrá. Nechám Tě si vybrat: budˇmi řekneš, co se to tu stalo a proč umřeli ti čtyři nešťastníci a možná přežiješ. Nebo na mne budeš muset zaútočit, ale s jistotou vím, že tentokrát nevyhraješ.“ Řekne s ledovým klidem v hlase.

Pán Jeskyně - 10. srpna 2021 23:33
Pán jeskyně Warlatord

Medailon byl zcela klidný. Postava se lekla a vyskočila na nohy, které byly zcela lidské, oblečené do kalhot a obuté do obyčejných bot. Horní část těla byla pokrytá srstí s širokými rameny a hlava vypadala jako psí. Bytost se však zřejmě méně bála ženského hlasu a tak vyšla na světlo. Obyčejného člověka by na tu dálku jistě oklamala, ale zaklínačské oči už teď s jistotou rozpoznaly, že se jedná o člověka, který si z kožešin vyrobil psí vlkodlačí převlek.
Odpověděl mužský hlas.
"jdi pryč, nebo Tě zabiju." zavrčel a nasadil si na ruku kontrukci z kožek a proutí, do které byly upevněné tři nože.

Maeve - 10. srpna 2021 23:28
Maeve

Nedokázala si zařadit to, co vidí a to ji při nejmenším rozčilovalo. Nečekala, že hned první příšera, na kterou narazí, ji něčím takto překvapí. Rozhodla se ale tedy vycházet z toho, co ví a co vidí.
Ať je to cokoliv, je to očividně natolik inteligentní, aby si to rozdělalo oheň. Ať to vypadá jakkoliv, nejspíš to má velmi blízko člověku. S velkou pravděpodobností to bude umět i mluvit, nebo minimálně porozumí tomu, co mu někdo jiný říká.
Navíc je dostatečně daleko na to, že kdyby se na Maeve přeci jen rozhodl zaútočit, měla by dostatek času reagovat. A podle toho, co Maeve ví, si docela troufá na to, že by nad příšerou – nebo cokoliv to je – dokázala poměrně snadno zvítězit.
Rozhodne se tedy věřit svému instinktu, řetízku kolem krku a v nejhorším případě rychlé reakci. Napřímí se a zvolá tak, aby bylo slyšet i do průrvy
„Jsem Maeve, přišla jsem za Tebou a chtěla bych si promluvit.“

Pán Jeskyně - 10. srpna 2021 23:21
Pán jeskyně Warlatord

večeře byla sice prostá, ale na noc nasytila a muž se už dál neměl sám sílu vyptávat, protože byl z práce na poli a ze stresu vyčerpaný.

Kůň vděčně pohodil hlavou a ráno jsi jej našla jen o kus dál, jak pysky trhal dlouhá stébla čerstvé šťavnaté trávy. Sotva svítalo a vesnice jako taková ještě spala. Než jsi doputovala na místo, kde snoubenci zemřeli, paprsky slunce už se draly mezi koruny stromů a třpitily se v ranní rose. Vzduch byl svěží a ostrý a nesl pach zdechliny, psí srsti a kouře. při využití zaklínačských smyslů nebylo už příliš těžké najít původ. Stopa Tě zavedla k průrvě pod malou skálou, která tvořila mělkou jeskyni. Bylo do ní špatně vidět, ale přesto jsi zahlédla obrys zvláštní postavy. Skutečně to vypadalo jako vlkodlak sedící na špalku u malého ohniště. To bylo přinejmenším zvláštní a svým způsobem komické.
Byla jsi schovaná v houští a zatím Tě bytost nezaznamenala.

Maeve - 10. srpna 2021 23:12
Maeve

Čím více stop objevila, tím více se přikláněla k nějaké formě msty. Rituál svateb znala jen díky knihám a vyprávění a nikdy jí nedával velký smysl. Tím spíš, pokud by sebou přinášel i takováto úskalí a zášť, nechápala, že by k ní někdo někdy dobrovolně svolil. Své myšlenky si však nechávala pro sebe. Věděla taky, že hanit rituály vesničanů se nevyplácí, ať už si o nich myslí cokoliv.

Byla ráda za střechu nad hlavou a teplou polévku. Pořád to byl výrazný posun k lepšímu oproti předešlým dnům. Sedla si zády k muži tak, aby si nemusela tolik hlídat svou kápi a mohla se v klidu najíst. To, že muž se již ukládal ke spánku jí naopak vyhovovalo.
Pustila se do jídla, přičemž velmi stručně odpověděla „Našla jsem místo, kde ti dva byli skutečně zabití. Zítra budu pátrat dál.“ Svěřovat se se svými domněnkami by stejně nebylo k užitku.
„Děkuji za večeři“ řekne ještě, když dojí.
Rychle ještě vyběhne ven, aby se postarala o svého koně. Ujistí se, že je pořádně vyhřebelcovaný a má co jíst. Pohladí ho po širokém čumáku a chvíli kouká do jeho očí. Je důležité se svým koněm budovat vztah, už spoustukrát se stalo, že to byl právě kůň, který zachránil svého jezdce od jisté smrti, ať už tím, že je včas varoval, nebo dokázal před nepřítelem utéct.
Do chatky se vrátila ve chvíli, kdy si byla jistá, že muž již spí. Ulehla na pro ni připravené místo a usla.

Ráno byla na nohách dřív, než se muž stihl probudit. Nechtěla riskovat, že by ji viděl bez kápě. Navíc, čím dřív tento případ vyřeší, tím dřív bude moci zase vyrazit na cestu. Zamířila tedy neomylně k místu, kde včera skončila.
Postaví se a zkoumavě se porozhlédne kolem. Pokud by to skutečně měla být příšera, musí mít někde v okolí své doupě. Stále však pracovala i s verzí, že jde o člověka.

Pán Jeskyně - 10. srpna 2021 23:01
Pán jeskyně Warlatord

Tíha zodpovědnosti byla vlastně to jedniné, co pro Tebe bylo úplně nové. Příšery jste stopovali, lovili a přímo s nimi bojovali už několikrát, vždy to ale bylo jen učňovské pomáhání mistrovi. Teď pocit, že se sama stáváš mistrem, vzbuzoval mírnou nervozitu ale i vzrušení zároveň.
Po stopách krve jsi našla pravděpodobné místo činu. bylo zde více krve a podupané kapradí a mech. Ucítila jsi pach psí srsti. Vlkodlaka jsi naživo nikdy neviděla a tak si nejsi jistá, jak přesně páchne. Nicméně se zdá, že doupě by mohlo být nedaleko a tma v lese rychle houstla. Na druhou stranu na místě očividného krátkého zápasu byly jen otisky lidských bot, žádné vlkodlačí, vlčí ci psí stopy jsi v šeru už neobjevila.

Vrátila ses do vesnice, která se se západem slunce úplně vylidnila a bylo slyšet jen bečení ovcí zahnaných na noc do ohrady.
Z jedné chalupy vykoukl muž a pozval Tě dovnitř, kde měl skromném zařízení, jen stůl, lavice, dvě truhly a postele bez nohou, podlaha byla hliněná. V krbu byl zavěšený kotlík s řídkou hrachovou kaší a dvěma celými brambory.
"To je tvoje, já už jedl. Omlouvám se, musím jít spát, brzy ráno musím na pole." zachumlal se do deky z ovčí vlny a tiše se zeptal.
"Našla jsi něco?"

Maeve - 10. srpna 2021 22:51
Maeve

Když Maeve poslouchá vyprávění vesničanů, napadne ji, jestli za tím nemůžou být i nějaké osobní intriky. Svatba, alespoň co se z knih dočetla, často přináší kromě veselí i jiné emoce, jako je žárlivost a zášť. Přemýšlí, jestli v tom nakonec nemůže být jen nějaká osobní pomsta. Ale že by do ní bylo zavlečeno tolik lidí?
Rozhodne se tedy vydat po stopách. Přitom je ale na pozoru. Dnes se s potenciální příšerou utkat nechce. Ví však, že je potřeba pátrat, dokud jsou stopy co nejčerstvější. Stačila by větší ranní rosa a některé kapky krve by zdaleka nemusely být tak patrné jako dnes.
Jde tedy hlouběji do lesa, snažíc se následovat krev a sledovat i případné další indicie, které by mohly naznačovat, co se v lesích odehrálo. Zároveň si hlídá čas i pročesává smysly okolí. Když bude mít pocit, že je snad moc blízko potencionálnímu nebezpečí, nebo naopak už moc daleko od vesnice, pro dnešek to zabalí a na další pokračování se alespoň pořádně nají a vyspí.
Trochu dál od vesnice si troufne konečně sundat kápi, aby tak měla skutečný rozhled po okolí a nic ji nepřekvapilo ze zálohy. Doufá, že tady už žádného vesničana nepotká.
Tím, že je to její první opravdový úkol, cítí podivné vzrušení a touhu přijít tomu na kloub. Ačkoliv s Klermartem již několikrát předtím sledovali příšeru, tohle bylo jiné. Výsledek byl jen na ní. A ona svůj první úkol nechtěla podělat.

Pán Jeskyně - 10. srpna 2021 22:38
Pán jeskyně Warlatord

Muž odpověděl, že se den před tím vydali Jalka a Tonek hledat Kutpeka, který zmizel den předtím. Dušoval se, že kdyby někdo vraždil dva lidi na dohled od vsi, že by si toho někdo všiml, nebo alespoň slyšel výkřiky. Jeho svědecví nasvědčovaly i stopy a kapičky krve vedoucí do lesa. Podle krve jste často s Klermartem stopovali a zde by šlo zaklínačské smysly snad využít pokud krve bude dost, aby Tě stopy někam dovedly.

"Nikdo jiný tu nebyl. Nezvyklé bylo akorát to, že se Jalka s Tonkem měli dnes oženit, proto máme i ty peníze a chystali jsme veselku." Žena se opět zhorutila a už s ní nebyla řeč. Muž, který se doposud nepředstavil, Ti slíbil, že spát můžeš v jeho chalupě, kde Tě bude čekat i večeře.

U olše byla podupadá tráva, všechno ale jen lidské stopy. Jediné vodítko jsou tedy jen kapičky krve. Většina monster skutečně zabíjía, aby se nažrala a nebo, když chrání mladé. Ale aby takto nějaká příšera rozsápala lidi a ještě je předhodila blízkým, takto se chovají jen monstra s inteligencí. Za jistých vzácných okolností by to vlkodlak mohl být, ještě Tě napadl Lišej, který v lesích často žije a terorizuje lidi v okolí. To jsou ale poměrně mocná stvoření a často mají nějaký motiv.

Maeve - 10. srpna 2021 22:25
Maeve

„Jak jste přišli na to, že příšera Jalku a Toneka zabila jinde a přenesla je mrtvé na okraj vsi? Říkáte, že to trvá jen pár dní a každý den někdo zemře, nestalo se v nejbližších dnech ještě něco nezvyklého? Nepřišel třeba do vsi ještě někdo jiný?“ zeptá se ještě na doplňující informace. Poté pohlédne na oblohu „Mám ještě pár hodin do setmění čas, půjdu se tedy porozhlédnout po okolí a vy se zatím dohodněte, u koho budu moct přespat a povečeřet.“ Dá poslední instrukce a vydá se směrem k olši, kterou žena označila jako místo nálezu prvních dvou mrtvol.
Prozkoumá místo i u olše ve snaze najít nějaké stopy, či snad zachytit zápach, který by ji napověděl víc. Každopádně se jedná o něco, co má pravděpodobně tři dlouhé drápy, své oběti pouze zabíjí, ale nikoliv z hladu. A ještě je pohodí u vsi, aby tak dala jakousi výstrahu ostatním. V hlavě jí běží možnosti, na jaké příšery se tento popis hodí.
Po ohledání okolí olše se vydá na průzkum lesa. Jen doufá, že vesničané budou natolik vystrašení, že i pro vlastní bezpeční dnes již zůstanou doma.

Pán Jeskyně - 10. srpna 2021 22:15
Pán jeskyně Warlatord

Muž byl z Tvé reakce trochu zaskočený, zřejmě nebyl zvyklý, aby se k němu ženy chovali jinak než velice uctivě, zároveň ale nebyl natolik hloupý aby si neuvědomil, že mluví především se zaklínačem a až pak teprve s ženou. Nakonec zabručel na souhlas a na chvíli zmizel ve statku, aby došel pro malou truhličku s mincemi, kterou předal ženě. Pak se vrátil do budovy a už nevyšel.

Mezitím sis prohlédla tělo. Bylo rozsápané výždy trojicí pařátů. Ovšem rány byly čisté a zdá se, že pařáty byly příliš ostré na to, aby to byl vlkodlak, nebo jiná podobná šelma. Podobně ostré drápy mají spíše harpyje, ale to se Ti zase zdálo divné, že by nikdo neviděl harpyji nalétávat.

Žena se jala odpovědí: "Jalka a Tonek, ta příšera je zabila a pohodila na kraji vsi, včera ráno jsme je našli támhle, pod tou olší. Byli úplně stejně rozsápaný. Tonek měl dokonce utrženou hlavu. Večer jsme je zakopali na pamětní louce. Jocht se vydal do lesa tu bestii chytit, a takhle chudák dopadl." Rozplakala se. Vedle stojící mladík ji vzal kolem ramen. a navázel.

"oběti jsou vlastně čtyři. Kutpek se ztratil jako první, ale jeho tělo jsme nenašli. Asi ho ten vlkodlak zatáhnul do svýho doupěte v lese a sežral."

Maeve - 10. srpna 2021 22:00
Maeve

Pět Kaedwenských dukátů bylo opravdu za zabití čehokoliv s drápy žalostně málo. Ale strava a chvilka odpočinku zněly také lákavě. Po chvilce rozmýšlení Maeve kývla na znamení, že mají dohodu. Mohla by sice o ceně zkusit smlouvat, ale ještě se necítila natolik jistá, aby si na něco takového troufla.
Jedna pojistka ji však přeci jen napadla „Než ale začnu cokoliv dělat, dej těch pět dukátů téhle ženě do úschovy. Věřím tomu, že pokud se mi vše podaří vyřešit, ona mi zaplatí. Z Tebe mám naopak pocit, že by ses mě pokusil vyhnat bez placení.“ Řekne na rovinu a očekává, jaká asi bude reakce.
U výzvy, aby si odkryla kápi, se trochu zarazí. Přeci nebude skákat, jak si nějaký vesničan pískne. „Říkej mi Maeve. Víc vědět nepotřebuješ.“
Otočí se k ženě i ostatním, kteří se k ní připojili „Teď mi řekněte, co a jak se stalo. Říkali jste, že obětí bylo více? Kde jsou ty ostatní těla, jak je to dlouho a kdy se to stalo tomuhle nebožákovi?“ vyptává se a přitom jemně odstrčí ženu, aby se sama mohla podívat na mrtvého muže. Hledá známky chlupů, slin a otisku zubů, v případě, že by to skutečně byl vlkodlak. Popřípadě čehokoliv dalšího nepatřičného, protože vesničané často nepoznají, co na ně vlastně zaútočilo.

Pán Jeskyně - 10. srpna 2021 21:49
Pán jeskyně Warlatord

Velikán se hořce uchechtnul.
"Najmout? Vypadáme, že máme čím zaplatit? Tohle si vyřešíme sami." mávl rukou a otočil se k Tobě zády. Byl vzteklý a frustrovaný.
Mladší muž, za ním volal."Nic sami nevyřešíme, poslal jsi tady Jochta aby to vyřešil a dopadl jako ti dva předtím. Musíme něco udělat než nás ta příšera tady zabije všechny"
ostatní souhlasně mumlali, byli vystrašení a Tvou přítomnost brali jako naději na záchranu.
Žena také naléhala. "Máme sbírku na veselku. Ta stejně nebude. Nabídni tady zaklínači vše co máš, jinak přijdeš o všechno tak jako tak!" žena se během proslovu postavila do výhružné pózy.
Velikán stál zády ke všem a pomalu kýval hlavou.
"Dobrá" zabručel smířeně a odplivl si. Přistoupil blíž a řekl.
"Když zabiješ tu příšeru, co nám tu vraždí lidi, můžu ti nabídnout pět Kaedwenskejch dukátů. Není to moc, ale málo taky ne. A stravu ve vsi ny týden, to je taky čas, kolik na to dostaneš. Když za týden s ničím nepřijdeš, nebudou peníze a ty zase půjdeš." napřáhl ruku s výzvou, zda dohoda platí.
"taky nám ukaž tvář, ať víme, s kým máme tu čest, všichni jsme zvědavý na ženskou zaklínače." řekl snad opravdu z čisté zvědavosti. Ostatní chasníci se nervózně zasmáli

Maeve - 10. srpna 2021 21:36
Maeve

Tak moc ji trápil její vzhled a to, že se jí lidé budou bát, až vlastně úplně zapomněla na to, že jí někdo nemusí věřit, kým je, právě proto že je žena.
Samotnou ji to na pár vteřin zaskočilo, snažila se to však velmi rychle skrýt. „Ano, skutečně jsem Zaklínač.“ Rukou vytáhne stříbrný medailonek s vlkem – další důkaz, kromě jejích dvou mečů.
„Jestli chcete, můžete mne najmout a já zjistím, co se tu stalo.“ Pokrčí rameny a přijde blíže k ženě a mrtvole, kterou se snaží pouhým pohledem prohledat a zhodnotit, co se zde mohlo stát.
Dlouhé pařáty má spousta příšer, ale vlkodlak by to být klidně mohl, když je z jednoho místa vyženou, hledají si nové, příhodnější. A tohle místo se zdá dostatečně opuštěné na to, aby tu někdo takový mohl v poklidu nějakou dobu žít.
Než se však pustí do pátrání a zpovídání lidí okolo, musí si s vesničany ujasnit cenu. Ví, že toho moc mít nebudou, proto by byla ochotná se tím zabývat i za teplou večeři a nějaké jídlo na cestu.

Vypisuje se 20 z celkem 87 příspěvků1 2 3 4 5 ⇒|


↑ navigace

Záložková navigace

Galéria (fantasy)
Resize (tmavý)
Light (světlý)